tel./fax: +48 (22) 401 18 92| ul. Starzyńskiego 10, 03-456 Warszawa | Pn. - Pt. :9:00-21:00; Sb. :10:00-15:00; Nd. :10:00-14:00

RTG


Niektóre badania rtg wymagają farmakologicznego uspokojenia lub ogólnego znieczulenia pacjenta. Znieczulenie wymagane jest zawsze w przypadku badania w kierunku dysplazji biodrowej. Badanie to wykonujemy u psów starszych niż 15 miesięcy, a w przypadku ras olbrzymich po ukończeniu 18 mies. Ze względu na konieczność znieczulenia wymagana jest co najmniej 8-godzinna głodówka przed badaniem. Także niektóre inne zdjęcia np. kręgosłupa czy czaszki nawet u całkiem spokojnych pacjentów mogą wymagać znieczulenia.

W przypadku zwierząt agresywnych, bojaźliwych, a także kotów, uspokojenie farmakologiczne jest często niezbędne, aby ograniczyć stress u pacjenta i nie narażać go (a także właściciela) na liczne powtórki zdjęć.

Na badania rtg ze zwierzętami zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie, gdyż właściciel jest zobowiązany do przytrzymania pacjenta w czasie ekspozycji na promieniowanie rtg. Z tego też powodu w badaniu nie mogą uczestniczyć kobiety w ciąży.

Przed przyjazdem prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, celem ustalenia terminu oraz sposobu przygotowania zwierzęcia do zdjęć.